Testowanie regresji a retest – Różnice | Porównanie

Testowanie oprogramowania składa się z wielu różnych typów testów. Można je łatwo pomylić ze względu na ich podobieństwo i pozornie nakładające się cele.

Czym są testy regresji?

Celem testów regresji jest upewnienie się, że nowe aktualizacje lub funkcje dodane do oprogramowania nie uszkadzają żadnych wcześniej wydanych aktualizacji lub funkcji. 

Aby przeprowadzić testowanie regresji, zwykle używa się wcześniej przygotowanego zestawu przypadków testowych związanych z funkcjonalnościami, które były wcześniej dodane. 

Przypadki dla testów regresji są często zautomatyzowane, ponieważ testy te narastają wraz ze zmianami lub rozwojem oprogramowania.

Czym jest retest?

Retest różni się od testowania regresywnego, ponieważ zamiast przeszukiwania wszystkich poprzednich aktualizacji i funkcji oprogramowania w celu znalezienia nieprzewidzianych defektów i błędów, retest ma na celu przetestowanie określonych defektów, które już wykryto. 

Innymi słowy, testowanie regresyjne polega na wyszukiwaniu defektów, podczas gdy zadaniem retestu jest potwierdzenie, że dany błąd został poprawnie naprawiony. 

praktyczny kurs tester oprogramowania

Praktyczny kurs testowania oprogramowania

Jesteś na początku swojej drogi jako tester oprogramowania? W takim razie ten kurs jest przeznaczony dla Ciebie.

kurs automatyzacja

Automatyzacja z Typescript + WebdriverIO

Zostań testerem automatyzującym. W tym kursie nauczysz się automatyzować oprogramowanie za pomocą Typescript oraz WebdriverIO. 

jira od podstaw

Jira od podstaw - zarządzanie projektami

Kurs związany z narzędziem Jira. Jeśli poszukujesz swojej pierwszej pracy jako tester oprogramowania to ten kurs będzie dla Ciebie idealny!

kurs postman

Postman od podstaw - testowanie REST API

Naucz się od podstaw aplikacji Postman i dowiedz się jak wygląda w praktyce testowanie REST API. Dedykowany kurs postman dla testerów.