Kurs Tester Oprogramowania

Kurs SQL od podstaw | MySQL

Stworzony kurs SQL jest dedykowany głównie dla osób, które chcą nauczyć się w praktyce pracować z językiem SQL, testerów oprogramowania oraz programistów.

Współpraca z:

Co zawiera kurs?

W kursie przedstawione są najistotniejsze zagadnienia języka SQL. Dowiesz się jak tworzyć zapytania pozwalające pobrać dowolne dane z tabeli (SELECT), dodawać nowe rekordy do tabeli, łączyć tabelę a także zostaną wyjaśnione bardziej zaawansowane zagadnienia takie jak np. CASE czy COALESCE. Jeśli nie pracowałeś wcześniej z językiem SQL to nic nie szkodzi! W kursie wszystko jest wyjaśnione od podstaw.

Plan kursu

Kurs jest opublikowany na platformie Udemy dzięki temu masz dożywotni dostęp do kursu, możliwość przerabiania kursu na dowolnym urządzeniu, dostęp do quizów i zadań praktycznych a także po ukończeniu uzyskasz certyfikat!

Wstęp

Przygodę z kursem zaczniemy nie inaczej jak od części teoretycznej, w której dowiemy się czym jest język SQL, do czego jest wykorzystywany oraz jak wygląda jego składnia. 

Kolejny krokiem będzie przygotowanie przez nas środowiska potrzebnego pod pracę z kursem. Czyli zainstalujemy pakiet Xampp, na którym uruchomimy odpowiednie moduły, utworzymy bazę danych a następnie zaimportujemy do niej dane. Dzięki temu będziemy mogli uczyć się SQL’a na “żywym organizmie”. Na możliwie jak najbardziej zbliżonej bazie danych, przypominającej bazę produkcyjną różnych firm.

Podstawy języka SQL

Gdy przejdziemy już przez te początkowe, ale niezwykle ważne kroki to w końcu zaczniemy działać! Czyli nauczymy się podstawowych zapytań SQL takich jak najczęściej używany SELECT, który pozwoli nam w łatwy sposób pobrać dowolne dane zapisane w tabelach. Dodatkowo dowiemy się jaką rolę pełni DISTINCT, w jaki sposób określać warunki za pomocą słówka kluczowego WHERE oraz zapoznamy się z różnymi funkcjami np. COUNT, AVG, SUM, MIN, MAX a także z operatorami AND, OR czy NOT. Nauczymy się również sortować dane i ustawiać aliasy.

Wstawianie, aktualizacja i usuwanie danych

Moduł czwarty będzie poświęcony głównym operacją jakie możemy wykonać na tabelach. Mianowicie nauczymy się dodawać nowe rekordy do tabeli (np.dodanie nowego użytkownika do tabeli). Przedstawię Ci także zapytanie, które pozwoli modyfikować oraz usuwać już istniejące dane z tabeli. Na końcu modułu dodatkowo będą do rozwiązania zadania domowe 🙂

Grupowanie

I tak małymi kroczkami dojdziemy do lekcji związanych z grupowaniem danych. W tym module zapoznamy się z zapytaniem z użyciem GROUP BY, które pozwala podzielić nam wiersze na logiczne grupy i HAVING pozwalająca określić, które ze zgrupowanych rekordów mają być wyświetlone.

Łączenie tabel

Następnie w moim ulubionym module szóstym, zajmiemy się łączeniem wielu tabel w oparciu o relacje jakie będziemy mieli ustawione na danych kolumnach. Czyli jeśli zamiast imienia i nazwiska będziemy mieli w danej kolumnie cyferki (identyfikatory) to będziemy mogli powiedzieć “Hej SQL, weź mi te cyferki podmień na odpowiednie wartości imienia i nazwiska, które znajdziesz w tabeli X w kolumnie Y”. Jeśli jest to dla Ciebie na tym etapie nie zrozumiałe to nie przejmuj się. Wszystkiego się nauczymy. Do łączenia tabel będziemy wykorzystywali zapytania z użyciem INNER JOIN, RIGHT i LEFT JOIN oraz Union.

Tworzenie bazy i tabel

W kolejnym module nauczymy się tworzyć, usuwać bazy danych i wykonywać kopię zapasową bazy bo bez tego to ani rusz 🙂 Następnie poznamy wszystkie typy danych oraz grupy typów danych dostępne w SQLu, które przydadzą nam się w kolejnej lekcji czyli tworzeniu i modyfikowaniu tabel.

Zaawansowane zagadnienia

Gdy już dobrze opanujemy te zagadnienia to w przed ostatnim module przygotowałem lekcje związane z zaawansowanymi zagadnieniami języka SQL. Poznamy między innymi instrukcję CASE, COALESCE, CAST czy CONSTRAINT.

Testy i zadania praktyczne

Aby nie było za łatwo to opracowałem dla Ciebie specjalny test sprawdzający Twoją wiedzę z opanowanych zagadnień kursu oraz dużo zadań domowych bo jak wiadomo praktyka czyni mistrza. Dlatego ważne jest abyś spróbował przerobić takżę samodzielnie te zadanka. W razie jeśli będziesz miał jakikolwiek problem to śmiało zawsze do mnie napisz.

Jeśli agenda kursu brzmi ciekawie to serdecznie zapraszam Cię na wspólną przygodę w której nauczymy się w praktyce korzystać z języka SQL.

Cena: 49zł 84,99zł

Kurs znajduje się na platformie Udemy

Kurs: „Kurs SQL od podstaw | MySQL” znajduje się na platformie Udemy.  Jest to jedna z najpopularniejszych platform do tworzenia i publikowania kursów internetowych.  Oferuje takie możliwości jak:

Odpowiedzi na Twoje pytania

Praktyczny kurs testowania oprogramowania QA jest przeznaczony dla osób początkujących, które chcą rozpocząć swojąprzygodę z testowaniem oprogramowania lub chcą zdobyć pierwszą pracę jako tester oprogramowania. 

Jednak jeśli już znasz podstawy i/lub pracujesz jako tester oprogramowania to napewno znajdziesz także coś dla siebie. Dobrym wyborem może być kurs związany z automatyzacją lub z przeprowadzaniem testów wydajnościowych.

Wszystkie stworzone kursy są zamieszczane na platformie https://www.udemy.com/ 

Aktualne ceny dostępnych kursów testera oprogramowania mogą ulec zmianie w każdej chwilii w zależnośości czy portal udemy przeprowadza promocję. W każdym miesiącu jest przyznawana zniżka obniżająca cene kursu nawet o 40-50%.

Każdy kurs jest całościowo omawiany w pierwszym filmiku, który jest dostępny bezpłatnie dla wszystkich osób. Zwykle kursy są podzielone na moduły, w których szczegółowo omawiam każde narzędzie, program bądź wykładam teorię. 

W przypadku praktycznego kursu testowania oprogramowania QA, zacząłem od tesorii w której wyjaśniłem poziomy testów, typy testów, 7 zasad testowania oprogramowania. Następnie przeszedłem do praktycznych przykładów testowania manualnego. Wyjaśniłem obsługę postmana, jmeter’a, devtoolsów, SQL’a, system zarządzania błędami JIRA oraz TestLink.

Aby zapisać się na kurs testowania oprogramowania (automatyzacja, praktyczne testowanie QA  lub dowolnie inne) wystarczy, że zakupisz go na platformie Udemy. Następnie automatycznie otrzymasz dostęp do kursu i będziesz mógł zacząć go przerabiać od razu.

To zależy czy ukończysz kurs 🙂 Jeśli Ci się uda to oczywiście taki otrzymasz. Udemy po każdym zakończonym kursie specjalnie generuje takie certyfikaty. Może okazać się przydatny w szczególności gdy szukasz pracy jako tester oprogramowania.

Kim jestem?

Nazywam się Rafał Podraza. Swoją przygodę z tworzeniem stron i aplikacji internetowych zacząłem w wieku 12 lat, gdzie stworzyłem swoją pierwszą stronę internetową, na której znajdowały się gry przeglądarkowe oraz chat.  Zawodowo od kilku lat pracuje jako QA i zajmuje się testowaniem i automatyzacją różnych systemów informatycznych głównie aplikacji webowych oraz mobilnych.