Kurs Tester Oprogramowania

Książka "Certyfikat ISTQB w pytaniach i odpowiedziach"

Książka „Ścieżka testera. Certyfikat ISTQB w pytaniach i odpowiedziach” jest idealnym rozwiązaniem do osób przygotowujących się do egzaminu ISTQB poziomu podstawowego. 

Współpraca z:
helion logo
tania książka logo
bee logo

Co zawiera książka?

Książka Ścieżka testera. Certyfikat ISTQB w pytaniach i odpowiedziach idealnie sprawdzi się jako lektura dla osób, które przygotowują się do egzaminu ISTQB Poziomu Podstawowego (Foundation Level). Jej celem jest pokazanie czytelnikowi, z jakimi pytaniami może się zmierzyć na egzaminie. 

Podział książki na pytania i odpowiedzi

. Materiał zawiera 400 przykładowych pytań wraz z odpowiedziami, obejmujących swoim zakresem różne rozdziały sylabusa, np. związanych z procesem testowym, technikami testowania czy procesami przeglądu. Pytania zostały dobrane tak, aby były jak najbardziej zbliżone do tych, które pojawiają się na oficjalnym egzaminie. Każde z nich zawiera cztery odpowiedzi, z których tylko jedna jest poprawna. W drugiej części książki do wszystkich pytań dołączone są poprawne odpowiedzi wraz z uzasadnieniami, do których można zajrzeć w każdej chwili. Jednak warto na początku odpowiedzieć na nie samemu i zweryfikować swoją wiedzę. Zaleca się, aby przed przystąpieniem do analizowania pytań zawartych w Ścieżce testera czytelnik sięgnął po sylabus poziomu podstawowego, który jest dostępny na oficjalnej stronie SJSI. Książki nie należy traktować jako zamiennika i nie może ona zastąpić oficjalnych źródeł/szkoleń.

Fragmenty Ścieżki testera bazują na następujących źródłach:
• wyjaśnienia — Certyfikowany tester. Sylabus poziomu podstawowego ISTQB® opracowany przez SJSI (wersja 2018 3.1);
• pojęcia, definicje — słownik związany z testowaniem:
The ISTQB® Glossary, © by International Software Testing Qualifications Board.

pytania

W jakiej formie jest udostępniona książka?

Książka „Ścieżka testera. Certyfikat ISTQB w pytaniach i odpowiedziach” jest dostępna w formacie drukowanym (tradycyjna książka) oraz w formie Ebooka. Książka powstała dzięki współpracy z księgarnią Helion.

grupa helion
książka it
czytanie książki zdjęcie
empik logo

Odpowiedzi na Twoje pytania

Praktyczny kurs testowania oprogramowania QA jest przeznaczony dla osób początkujących, które chcą rozpocząć swojąprzygodę z testowaniem oprogramowania lub chcą zdobyć pierwszą pracę jako tester oprogramowania. 

Jednak jeśli już znasz podstawy i/lub pracujesz jako tester oprogramowania to napewno znajdziesz także coś dla siebie. Dobrym wyborem może być kurs związany z automatyzacją lub z przeprowadzaniem testów wydajnościowych.

Wszystkie stworzone kursy są zamieszczane na platformie https://www.udemy.com/ 

Aktualne ceny dostępnych kursów testera oprogramowania mogą ulec zmianie w każdej chwilii w zależnośości czy portal udemy przeprowadza promocję. W każdym miesiącu jest przyznawana zniżka obniżająca cene kursu nawet o 40-50%.

Każdy kurs jest całościowo omawiany w pierwszym filmiku, który jest dostępny bezpłatnie dla wszystkich osób. Zwykle kursy są podzielone na moduły, w których szczegółowo omawiam każde narzędzie, program bądź wykładam teorię. 

W przypadku praktycznego kursu testowania oprogramowania QA, zacząłem od tesorii w której wyjaśniłem poziomy testów, typy testów, 7 zasad testowania oprogramowania. Następnie przeszedłem do praktycznych przykładów testowania manualnego. Wyjaśniłem obsługę postmana, jmeter’a, devtoolsów, SQL’a, system zarządzania błędami JIRA oraz TestLink.

Aby zapisać się na kurs testowania oprogramowania (automatyzacja, praktyczne testowanie QA  lub dowolnie inne) wystarczy, że zakupisz go na platformie Udemy. Następnie automatycznie otrzymasz dostęp do kursu i będziesz mógł zacząć go przerabiać od razu.

To zależy czy ukończysz kurs 🙂 Jeśli Ci się uda to oczywiście taki otrzymasz. Udemy po każdym zakończonym kursie specjalnie generuje takie certyfikaty. Może okazać się przydatny w szczególności gdy szukasz pracy jako tester oprogramowania.

Kim jestem?

Nazywam się Rafał Podraza. Swoją przygodę z tworzeniem stron i aplikacji internetowych zacząłem w wieku 12 lat, gdzie stworzyłem swoją pierwszą stronę internetową, na której znajdowały się gry przeglądarkowe oraz chat.  Zawodowo od kilku lat pracuje jako QA i zajmuje się testowaniem i automatyzacją różnych systemów informatycznych głównie aplikacji webowych oraz mobilnych.