Książka Certyfikat Testera

Książka "Certyfikat Testera. W pytaniach i odpowiedziach"

Książka „Certyfikat Testera. Przygotowanie do Egzaminu w pytaniach i odpowiedziach” jest idealnym rozwiązaniem do osób przygotowujących się do egzaminu ISTQB poziomu podstawowego. 

Współpraca z:

Co zawiera książka?

Książka “Certyfikat Testera. Przygotowanie do Egzaminu w pytaniach i odpowiedziach” jest dedykowana osobom przygotowującym się do egzaminu ISTQB poziomu podstawowego. Jej głównym celem jest zapoznanie czytelnika z typowymi pytaniami i wzorcami występującymi na egzaminie.

Podział książki na pytania i odpowiedzi

Książka zawiera 400 przykładowych pytań wraz z odpowiedziami. Każde pytanie zawiera cztery odpowiedzi z czego tylko jedna jest poprawna. Pytania obejmują swoim zakresem różne rozdziały z sylabusa.

Książka została podzielona na dwa rozdziały. W pierwszym rozdziale znajdują się same pytania bez przedstawionych odpowiedzi. To pozwoli czytelnikowi zweryfikować zdobytą wiedzę z Sylabusa i spróbować samemu odpowiedzieć na pytania. Natomiast w drugiej części znajdują się zaznaczone poprawne odpowiedzi do wszystkich pytań wraz ze szczegółowym uzasadnieniem wyjaśniającym dlaczego dana odpowiedź jest poprawna.

Zalecamy, aby przed przystąpieniem do analizy pytań zawartych w książce, czytelnik zapoznał się z sylabusem poziomu podstawowego, który jest dostępny na oficjalnej stronie SJSI. Książki nie powinno się traktować jako zamiennika, ale jako uzupełnienie

W jakiej formie jest udostępniona książka?

Książka „Certyfikat Testera. Przygotowanie do Egzaminu w pytaniach i odpowiedziach” jest dostępna w formacie drukowanym (tradycyjna książka) oraz w formie Ebooka. 

książka it
czytanie książki zdjęcie

Odpowiedzi na Twoje pytania

Praktyczny kurs testowania oprogramowania QA jest przeznaczony dla osób początkujących, które chcą rozpocząć swojąprzygodę z testowaniem oprogramowania lub chcą zdobyć pierwszą pracę jako tester oprogramowania. 

Jednak jeśli już znasz podstawy i/lub pracujesz jako tester oprogramowania to napewno znajdziesz także coś dla siebie. Dobrym wyborem może być kurs związany z automatyzacją lub z przeprowadzaniem testów wydajnościowych.

Wszystkie stworzone kursy są zamieszczane na platformie https://www.udemy.com/ 

Aktualne ceny dostępnych kursów testera oprogramowania mogą ulec zmianie w każdej chwilii w zależnośości czy portal udemy przeprowadza promocję. W każdym miesiącu jest przyznawana zniżka obniżająca cene kursu nawet o 40-50%.

Każdy kurs jest całościowo omawiany w pierwszym filmiku, który jest dostępny bezpłatnie dla wszystkich osób. Zwykle kursy są podzielone na moduły, w których szczegółowo omawiam każde narzędzie, program bądź wykładam teorię. 

W przypadku praktycznego kursu testowania oprogramowania QA, zacząłem od tesorii w której wyjaśniłem poziomy testów, typy testów, 7 zasad testowania oprogramowania. Następnie przeszedłem do praktycznych przykładów testowania manualnego. Wyjaśniłem obsługę postmana, jmeter’a, devtoolsów, SQL’a, system zarządzania błędami JIRA oraz TestLink.

Aby zapisać się na kurs testowania oprogramowania (automatyzacja, praktyczne testowanie QA  lub dowolnie inne) wystarczy, że zakupisz go na platformie Udemy. Następnie automatycznie otrzymasz dostęp do kursu i będziesz mógł zacząć go przerabiać od razu.

To zależy czy ukończysz kurs 🙂 Jeśli Ci się uda to oczywiście taki otrzymasz. Udemy po każdym zakończonym kursie specjalnie generuje takie certyfikaty. Może okazać się przydatny w szczególności gdy szukasz pracy jako tester oprogramowania.

Kim jestem?

Nazywam się Rafał Podraza. Swoją przygodę z tworzeniem stron i aplikacji internetowych zacząłem w wieku 12 lat, gdzie stworzyłem swoją pierwszą stronę internetową, na której znajdowały się gry przeglądarkowe oraz chat.  Zawodowo od kilku lat pracuje jako QA i zajmuje się testowaniem i automatyzacją różnych systemów informatycznych głównie aplikacji webowych oraz mobilnych.