Kurs Tester Oprogramowania

Jira od podstaw - zarządzanie projektami

Kurs internetowy JIRA od podstaw – zarządzanie projektami, pozwoli Ci zaznajomić się w pełni z narzędziem Jira, które jest wykorzystywane przez wiele firm do zarządzania projektami. 

Współpraca z:

Co zawiera kurs?

Kurs Jira pozwoli Ci w pełni zaznajomić się z narzędziem Jira oraz koncepcją Agile (Scrum, Backlog, Scrum Master). Dodatkowo w modułach związanych z zarządzaniem projektami dowiesz się jak możesz skonfigurować projekt pod Twoją organizację. Czyli jak stworzyć kolumn, nowe typy zgłoszeń i automatyczny przepływ. 

Plan kursu

Kurs Jira jest przeznaczony dla osób początkujących, którzy są na etapie szukania pierwszej pracy. Dzięki temu kursowi dowiesz się jak wygląda codzienna praca przy zwinnym wytwarzaniu oprogramowania.

Omówienie koncepcji Agile

W pierwszym module omówimy koncepcję Agile. Dowiemy się między innymi co oznaczają takie pojęcia jak Scrum, Backlog, Sprint, kim jest Scrum Master oraz czym jest Kanban. 

Praktyczne zastosowanie JIRA

Rozpoczynając ten moduł kursu zaczniemy od stworzenia nowego projektu w szablonie Scrum. Kolejnym krokiem będzie przejście do zakładki Backlog i omówienie do czego ona służy. Dowiemy się także czym jest Tablica a jest to kluczowa zakładka bo na niej będą znajdowały się aktualne zadania. Zajmiemy się także tworzeniem różnych typów zgłoszeń takich jak: Epik, Story, Zgłoszenie z błędem, Zadanie oraz Podzadanie. 

Gdy już omówimy kluczowe funkcję to zajmiemy się tworzeniem pierwszego Sprintu. Wszystkie zadania jakie stworzymy przeniesiemy z backlog’u to sprintu i skonfigurujemy odpowiednio przepływ pracy. Zajmiemy się także tworzeniem nowego projektu w szablonie Kanban i na tym etapie omówimy różnicę pomiędzy Scrum a Kanban. 

Kluczową funkcją Jira są filtry wyszukiwania, pozwalające nam w łatwy sposób odnaleźć zgłoszenie które szukamy. Filtrów również będziemy się uczyć – zarówno tych podstawowych jak i zaawansowanych. 

Na końcu tego modułu stworzymy stronę projektu oraz omówimy do czego taką stronę projektu się stosuje, zautomatyzujemy przepływ pracy i utworzymy nowe skróty.

Zarządzanie Pulpitami

Dzięki pulpitom mamy możliwość szybkiego i łatwego podglądu kluczowych dla nas informacji. Np. ile czasu zajął dany sprint, jakie są do nas przypisane zadania a także ostatnią aktywność innych użytkowników. Utworzymy kilka pulpitów i dopasujemy je do naszych potrzeb.

Jira Zarządzanie

Moduł jest poświęcony nauce zarządzania projektami w Jira. Zaczniemy od edycji szczegółów projektów, które pozwalają nam na ustawienie nazwy projektu oraz zmiany zdjęcia projektu. Skonfigurujemy tablicę, dodając do niej odpowiednie kolumny oraz przepływ pomiędzy kolumnami. 

Zajmiemy się także tworzeniem różnych typów zgłoszeń i zarządzania polami jakie te typy zgłoszeń mają posiadać. A na końcu dojdziemy do takich zakładek jak automatyzacja, ustawienia powiadomień, dodatkowe funkcję oraz aplikację. 

Cena: 49zł 84,99zł

Kurs znajduje się na platformie Udemy

Kurs: „Kurs Jira od podstaw – zarządzanie projektami” znajduje się na platformie Udemy.  Jest to jedna z najpopularniejszych platform do tworzenia i publikowania kursów internetowych.  Oferuje takie możliwości jak:

Odpowiedzi na Twoje pytania

Praktyczny kurs testowania oprogramowania QA jest przeznaczony dla osób początkujących, które chcą rozpocząć swojąprzygodę z testowaniem oprogramowania lub chcą zdobyć pierwszą pracę jako tester oprogramowania. 

Jednak jeśli już znasz podstawy i/lub pracujesz jako tester oprogramowania to napewno znajdziesz także coś dla siebie. Dobrym wyborem może być kurs związany z automatyzacją lub z przeprowadzaniem testów wydajnościowych.

Wszystkie stworzone kursy są zamieszczane na platformie https://www.udemy.com/ 

Aktualne ceny dostępnych kursów testera oprogramowania mogą ulec zmianie w każdej chwilii w zależnośości czy portal udemy przeprowadza promocję. W każdym miesiącu jest przyznawana zniżka obniżająca cene kursu nawet o 40-50%.

Każdy kurs jest całościowo omawiany w pierwszym filmiku, który jest dostępny bezpłatnie dla wszystkich osób. Zwykle kursy są podzielone na moduły, w których szczegółowo omawiam każde narzędzie, program bądź wykładam teorię. 

W przypadku praktycznego kursu testowania oprogramowania QA, zacząłem od tesorii w której wyjaśniłem poziomy testów, typy testów, 7 zasad testowania oprogramowania. Następnie przeszedłem do praktycznych przykładów testowania manualnego. Wyjaśniłem obsługę postmana, jmeter’a, devtoolsów, SQL’a, system zarządzania błędami JIRA oraz TestLink.

Aby zapisać się na kurs testowania oprogramowania (automatyzacja, praktyczne testowanie QA  lub dowolnie inne) wystarczy, że zakupisz go na platformie Udemy. Następnie automatycznie otrzymasz dostęp do kursu i będziesz mógł zacząć go przerabiać od razu.

To zależy czy ukończysz kurs 🙂 Jeśli Ci się uda to oczywiście taki otrzymasz. Udemy po każdym zakończonym kursie specjalnie generuje takie certyfikaty. Może okazać się przydatny w szczególności gdy szukasz pracy jako tester oprogramowania.

Kim jestem?

Nazywam się Rafał Podraza. Swoją przygodę z tworzeniem stron i aplikacji internetowych zacząłem w wieku 12 lat, gdzie stworzyłem swoją pierwszą stronę internetową, na której znajdowały się gry przeglądarkowe oraz chat.  Zawodowo od kilku lat pracuje jako QA i zajmuje się testowaniem i automatyzacją różnych systemów informatycznych głównie aplikacji webowych oraz mobilnych.