Kurs Tester Oprogramowania

Kurs JavaScript od podstaw 2022 (ES6)

Stworzony kurs JavaScript jest dedykowany osobom, które chcą nauczyć się programować w jednym z najpopularniejszych języków programowania jakim jest JS.

Współpraca z:

Co zawiera kurs?

W kursie poznasz podstawy programowania. Będziesz wiedział co to są zmienne, typy danych, instrukcje warunkowe, funkcję, pętle, obiekty, klasy oraz dziedziczenie. Nie zabraknie też bardziej zaawansowanych lekcji, w których nauczymy się np. operować na LocalStorage przeglądarki oraz poznamy metody na obiekcie Math.

Plan kursu

Dzięki opublikowaniu kursu na platformie Udemy, masz zagwarantowany dożywotni dostęp do kursu, możliwość pobierania lekcji, wracania do nich w każdej chwili oraz oglądania ich na urządzeniu mobilnym.

Wstęp

Przygodę z kursem JavaScript rozpoczniemy od wstępu. Czyli dowiemy się kilku istotnych informacji o języku JavaScript, poznamy jego historię i dowiemy się jakie duże firmy z niego korzystają. Następnie zajmiemy się konfiguracją środowiska. Zainstalujemy edytor kodu (Visual Studio Code), w którym będziemy pracowali oraz środowisko NodeJS, za którego pomocą będziemy mieli możliwość uruchomienia naszych skryptów.

Podstawy języka JavaScript

eden z bardziej rozbudowanym modułów w kursie. Nauczymy się w nim jak sama nazwa wskazuje podstaw języka javascript. A zaczniemy od zmiennych. Dowiemy się jak możemy deklarować zmienne (var, let, const) oraz jak powinno się je nazywać. 

W dalszej części omówimy sobie typy danych takie jak: string, number, array, object, boolean, undefined oraz poznamy instrukcję warunkowe. Pokaże Ci nawet jak stosować operator trójargumentowy. Kolejno przejdziemy do funkcji, które są niezwykle istotne w programowaniu. Zobaczysz jak można je deklarować na różne sposoby, dowiesz się co to są parametry, jak wywoływać funkcje a także porozmawiamy o ich zasięgach 🙂 Na zakończenie modułu powiemy sobie o instrukcji switch…case. 

Operatory

Operatory są dostępne w wielu językach programowania, również w JavaScript. W tym module zapoznamy się z nimi. Wyróżniamy takie operatory jak:

  • matematyczne 
  • przypisania 
  • porównania 
  • logiczne

Wszystkie z nich dokładnie sobie omówimy.

Pętle

I tak małymi krokami przejdziemy do pętli. Pętle pozwalają powtórzyć dany fragment kodu określoną ilość razy – do pewnego warunku. Dokładnie je omówimy. Zapoznamy się z pętlą for, while, do…while oraz for of i dowiemy się czym się one od siebie różnią.

Tablice

W kolejnym module będziemy uczyć się tablic. Dowiemy się jak je możemy deklarować, co w nich możemy przechowywać a także nauczymy się wielu metod, które ułatwią wykonywanie różnych operacji na tablicach. Poznamy między innymi metodę push, pozwalającą wstawić dany element do tablicy, pop oraz shift – usuwające elementy z tablicy czy metodę concat pozwalającą połączyć dwie tablicę w jedną.

DOM w JavaScript

Jest to przedostatni moduł kursu. Został on poświęcony DOM (Document Object Model). Nauczymy się pobierać elementy ze strony internetowej oraz nasłuchiwać na nich różnych zdarzeń. Np. będziemy mogli zaprogramować nasz skrypt tak, że użytkownikowi, który kliknie w przycisk zostanie wyświetlony alert z informacją albo tło strony zmieni kolor. Dowiemy się jak z poziomu języka JavaScript tworzyć nowe elementy, nadawać im atrybuty, klasy a także pobierać z nich wartość tekstową. 

Zaawansowane zagadnienia

I tak dojdziemy do ostatniego modułu, w którym czeka na Ciebie duża dawka zaawansowanej wiedzy. Zaczniemy moduł od poznania Break oraz Continue. Kolejno weźmiemy na warsztat obiekt Math. Czyli będziemy działać na liczbach. Nauczymy się losować liczby z odpowiedniego zakresu jaki sobie zadeklarujemy, zaokrąglać liczby, obliczać pierwiastek z konretnej liczby itd. Dalej nauczymy się tworzyć alerty na stronie, poznamy metodę setInterval oraz setTimeout i dowiemy się jak zapisywać, odczytywać oraz usuwać dane w LocalStorage. 

Na zakończenie porozmawiamy o klasach, dziedziczeniu i przygotowałem dla Ciebie specjalny moduł, w którym znajdziesz Quizy do rozwiązania oraz zadania domowe do realizacji. 

Jeśli agenda kursu wydaje się interesująca to serdecznie zapraszam Cię na wspólną przygodę, w której nauczymy się podstaw języka JavaScript.

Cena: 49zł 84,99zł

Kurs znajduje się na platformie Udemy

Kurs: „JavaScript od podstaw 2022 (ES6)” znajduje się na platformie Udemy.  Jest to jedna z najpopularniejszych platform do tworzenia i publikowania kursów internetowych.  Oferuje takie możliwości jak:

Odpowiedzi na Twoje pytania

Praktyczny kurs testowania oprogramowania QA jest przeznaczony dla osób początkujących, które chcą rozpocząć swojąprzygodę z testowaniem oprogramowania lub chcą zdobyć pierwszą pracę jako tester oprogramowania. 

Jednak jeśli już znasz podstawy i/lub pracujesz jako tester oprogramowania to napewno znajdziesz także coś dla siebie. Dobrym wyborem może być kurs związany z automatyzacją lub z przeprowadzaniem testów wydajnościowych.

Wszystkie stworzone kursy są zamieszczane na platformie https://www.udemy.com/ 

Aktualne ceny dostępnych kursów testera oprogramowania mogą ulec zmianie w każdej chwilii w zależnośości czy portal udemy przeprowadza promocję. W każdym miesiącu jest przyznawana zniżka obniżająca cene kursu nawet o 40-50%.

Każdy kurs jest całościowo omawiany w pierwszym filmiku, który jest dostępny bezpłatnie dla wszystkich osób. Zwykle kursy są podzielone na moduły, w których szczegółowo omawiam każde narzędzie, program bądź wykładam teorię. 

W przypadku praktycznego kursu testowania oprogramowania QA, zacząłem od tesorii w której wyjaśniłem poziomy testów, typy testów, 7 zasad testowania oprogramowania. Następnie przeszedłem do praktycznych przykładów testowania manualnego. Wyjaśniłem obsługę postmana, jmeter’a, devtoolsów, SQL’a, system zarządzania błędami JIRA oraz TestLink.

Aby zapisać się na kurs testowania oprogramowania (automatyzacja, praktyczne testowanie QA  lub dowolnie inne) wystarczy, że zakupisz go na platformie Udemy. Następnie automatycznie otrzymasz dostęp do kursu i będziesz mógł zacząć go przerabiać od razu.

To zależy czy ukończysz kurs 🙂 Jeśli Ci się uda to oczywiście taki otrzymasz. Udemy po każdym zakończonym kursie specjalnie generuje takie certyfikaty. Może okazać się przydatny w szczególności gdy szukasz pracy jako tester oprogramowania.

Kim jestem?

Nazywam się Rafał Podraza. Swoją przygodę z tworzeniem stron i aplikacji internetowych zacząłem w wieku 12 lat, gdzie stworzyłem swoją pierwszą stronę internetową, na której znajdowały się gry przeglądarkowe oraz chat.  Zawodowo od kilku lat pracuje jako QA i zajmuje się testowaniem i automatyzacją różnych systemów informatycznych głównie aplikacji webowych oraz mobilnych.