Kurs Tester Oprogramowania

Testowanie oprogramowania w praktyce | Bootcamp

Kurs “Testowanie oprogramowania w praktyce | Bootcamp” jest stworzony z myślą o osobach początkujących. Czyli takich, które dopiero stawiają swoje pierwsze kroki w świecie testowania. 

Współpraca z:

Co zawiera kurs?

Kurs zawiera ponad 40h teoretycznych i praktycznych materiałów. Swoim zakresem obejmuje różne gałęzie testowania takie jak np. testowanie manualne, automatyzacja testów, testowanie REST API czy testowanie wydajnościowe.

Jest to jeden z najlepszych kursów w Polsce, który doskonale przygotowuje kandytatów do podjęcia pierwszej pracy jako tester oprogramowania. 

Plan kursu

Materiał w kursie obejmuje wszystkie kluczowe zagadnienia z dziedziny testowania. Przygodę z kursem rozpoczniemy od teorii testowania. Dowiemy się w niej między innymi co to jest testowanie, jakie są techniki testowania oraz omówimy poziomy i typy testów. Są to obszerne, ale niezwykle ważne zagadnienia, których znajomość jest wymagana obecnie na rynku. 

W dalszej części kursu przejdziemy już do praktyki. Nauczymy się tworzyć przypadki testowe oraz plany testów. Dodatkowo zapoznamy się z narzędziami takimi jak XRay oraz TestLink, które są przydatne przy organizacji tych czynności. 

Na bazie praktycznego przykładu aplikacji webowej, będziemy raportować defekty w narzędziu Jira. Nadamy zgłoszeniom odpowiednie priorytety, opiszemy dokładnie ścieżkę do reprodukcji problemu a także dodamy załączniki w postaci filmiku i zdjęcia. Załączniki będziemy mogli stworzyć za pomocą programu ShareX oraz PicPick, których z resztą w tym kursie się nauczymy. 

W kursie dodane są moduły, które doskonale wprowadzą Cię w świat automatyzacji testów, testowanie REST API oraz w testy związane z wydajnością aplikacji. Kluczowymi bibliotekami i narzędziami, z których będziemy korzystali będą Cypress, Postman oraz Jmeter. Wiedza z tych narzędzi pozwoli wyróżnić się Tobie na rynku na tle innych kandydatów. 

Kurs został podzielony na 32 moduły. Każdy z modułów zawiera ściślę okreslone lekcje z danego zagadnienia. W pierwszy module znajdziesz ogólne informację na temat kursu. Dowiesz się czego w kursie się nauczysz oraz jak będzie przebiegała nasza wspólna praca. 

W module “Teoria testowania oprogramowania” zajmiemy się jak sama nazwa mówi teorią testowania. Będzie Ci ona przydatna np. podczas rozmowy rekrutacyjnej czy też w przygotowaniach do egzaminu ISTQB poziomu podstawowego. Ważne jest, aby skupić się na tych lekcjach i jak najwięcej zapamiętać. Omówimy tam kluczowe pojęcia takie jak: poziomy testów, typy testów, techniki testowania czy zarządzanie testami. 

Kolejny moduł to “Tworzenie przypadków testowych”. Będziemy w nim uczyli się projektować przypadki testowe według poprawnego wzorca. Czyli poprawnie rozpiszemy kroki oraz oczekiwany rezultat. 

W module “Tworzenie planów testów” dowiemy się czym są w ogóle plany testów, po co się je tworzy oraz zajmiemy się praktyką. Czyli stworzymy nasz pierwszy plan testów. 

Kolejno przejdziemy do raportowania wykrytych defektów. Zamienimy się w tej części kursu już w pełnoprawnego testera. Będziemy testowali aplikację webową i na bieżąco raportować defekty z poprawnie uwzględnioną ścieżką do reprodukcji błędu.

Jakie zagadnienia zostaną poruszone w kursie?

  • Zdobędziesz gruntowną wiedzę z teorii testowania oprogramowania 
  • Nauczysz się tworzyć przypadki testowe 
  • Będziesz potrafił stworzyć plan testów 
  • Nauczysz się korzystać z programu TestLink 
  • Będziesz umiał raportować defekty 
  • Nauczysz się korzystać z programu PicPick
  • Nauczysz się korzystać z programu ShareX
  • Dowiesz się jakie przeglądarkowe wtyczki są przydatne w procesie testowania oprogramowania 
  • Umiejętność korzystania z przeglądarkowych devtoolsów 
  • Będziesz potrafił korzystać z platformy Browserstack 
  • Nauczysz się pracować z dokumentacją 
  • Nauczysz się wizualnego testowania aplikacji 
  • Nauczysz się funkcjonalnego testowania aplikacji
  • Będziesz potrafił korzystać z narzędzia Jira
  • Zdobędziesz wiedzę teoretyczną z zakresu testowania API 
  • Nauczysz się korzystać z programu Postman 
  • Nauczysz się języka SQL 
  • Będziesz potrafił przeprowadzać testy wydajnościowe w narzędziu Jmeter 
  • Dowiesz się co to jest SLACK i jak z niego korzystać 
  • Poznasz podstawy języka HTML
  • Poznasz podstawy języka CSS 
  • Nauczysz się języka JavaScript 
  • Nauczysz się automatyzować testy w Cypress 
  • Będziesz potrafił korzystać z systemu kontroli wersji GIT 
  • Nauczysz się korzystać z narzędzia CI/CD Jenkins 
  • Zdobędziesz praktyczną wiedzę z Dockera
  • Będziesz potrafił korzystać z narzędzia Grafana 
  • Nauczysz się pisać proste testy jednostkowe w React 
  • Stworzysz wyróżniające się na rynku CV 

Pamiętaj, że na każdym etapie kursu możesz liczyć na moją pomoc. Dodatkowo Udemy przygotowało specjalną sekcję pytań i odpowiedzi. Możesz z niej skorzystać i zadać pytania jeśli jakiś temat będzie dla Ciebie niezrozumiały. 

Po przerobionym kursie będziesz miał możliwość odebrać swój unikalny certyfikat, potwierdzający ukończenie kursu. 

Brzy ciekawie? To jeśli jesteś początkującym i chcesz wejść w świat testowania, który jest niesamowity to zapraszam Cię do tego kursu. Obiecuję, że spędzimy fajnie czas i na pewno nauczysz się nowych rzeczy w praktyce.

Cena: 49zł 84,99zł

Kurs znajduje się na platformie Udemy

Kurs: „Egzamin ISTQB w pytaniach i odpowiedziach” znajduje się na platformie Udemy.  Jest to jedna z najpopularniejszych platform do tworzenia i publikowania kursów internetowych.  Oferuje takie możliwości jak:

Odpowiedzi na Twoje pytania

Praktyczny kurs testowania oprogramowania QA jest przeznaczony dla osób początkujących, które chcą rozpocząć swojąprzygodę z testowaniem oprogramowania lub chcą zdobyć pierwszą pracę jako tester oprogramowania. 

Jednak jeśli już znasz podstawy i/lub pracujesz jako tester oprogramowania to napewno znajdziesz także coś dla siebie. Dobrym wyborem może być kurs związany z automatyzacją lub z przeprowadzaniem testów wydajnościowych.

Wszystkie stworzone kursy są zamieszczane na platformie https://www.udemy.com/ 

Aktualne ceny dostępnych kursów testera oprogramowania mogą ulec zmianie w każdej chwilii w zależnośości czy portal udemy przeprowadza promocję. W każdym miesiącu jest przyznawana zniżka obniżająca cene kursu nawet o 40-50%.

Każdy kurs jest całościowo omawiany w pierwszym filmiku, który jest dostępny bezpłatnie dla wszystkich osób. Zwykle kursy są podzielone na moduły, w których szczegółowo omawiam każde narzędzie, program bądź wykładam teorię. 

W przypadku praktycznego kursu testowania oprogramowania QA, zacząłem od tesorii w której wyjaśniłem poziomy testów, typy testów, 7 zasad testowania oprogramowania. Następnie przeszedłem do praktycznych przykładów testowania manualnego. Wyjaśniłem obsługę postmana, jmeter’a, devtoolsów, SQL’a, system zarządzania błędami JIRA oraz TestLink.

Aby zapisać się na kurs testowania oprogramowania (automatyzacja, praktyczne testowanie QA  lub dowolnie inne) wystarczy, że zakupisz go na platformie Udemy. Następnie automatycznie otrzymasz dostęp do kursu i będziesz mógł zacząć go przerabiać od razu.

To zależy czy ukończysz kurs 🙂 Jeśli Ci się uda to oczywiście taki otrzymasz. Udemy po każdym zakończonym kursie specjalnie generuje takie certyfikaty. Może okazać się przydatny w szczególności gdy szukasz pracy jako tester oprogramowania.

Kim jestem?

Nazywam się Rafał Podraza. Swoją przygodę z tworzeniem stron i aplikacji internetowych zacząłem w wieku 12 lat, gdzie stworzyłem swoją pierwszą stronę internetową, na której znajdowały się gry przeglądarkowe oraz chat.  Zawodowo od kilku lat pracuje jako QA i zajmuje się testowaniem i automatyzacją różnych systemów informatycznych głównie aplikacji webowych oraz mobilnych.