Kurs CHATGPT w TESTOWANIU

ChatGPT w testowaniu oprogramowania

Kurs ChatGPT w testowaniu oprogramowania jest stworzony z myślą o osobach, które chciałyby poznać możliwości jakie niesie ze sobą sztuczna inteligencja oraz usprawnić swoją codzienną pracę. 

Współpraca z:

Co zawiera kurs?

Kurs „ChatGPT w testowaniu oprogramowania” został opracowany z myślą o osobach, które chciałyby zapoznać się z zastosowaniami sztucznej inteligencji w codziennej pracy. Przez praktyczne przykłady dowiemy się, w jaki sposób ChatGPT może pomóc w zadaniach związanych z testowaniem oprogramowania.

Plan kursu

Naszą przygodę z kursem rozpoczniemy od wiedzy teoretycznej. W tym module dowiesz się, czym jest ChatGPT, na jakiej zasadzie działa sztuczna inteligencja, jak wygląda jego interfejs graficzny, a także jak napisać nasze pierwsze zapytanie w ChatGPT.

Następnie przejdziemy do zadań, które są wykorzystywane w codziennej pracy testerów oprogramowania. W module dotyczącym dokumentacji i przypadków użycia pomoże nam ChatGPT wygenerować dokumentację testową, wybrać narzędzia testowe na podstawie naszych wymagań oraz stworzyć historyjki użytkownika i przypadki testowe

Moduł dotyczący danych testowych i generowania kodu będzie prawdziwą rewelacją! W tym module nauczymy się wiele. Poprosimy ChatGPT o wygenerowanie dla nas scenariuszy testowych oraz o stworzenie gotowego kodu testów automatycznych w wybranej przez nas bibliotece i języku. Dodatkowo poprosimy sztuczną inteligencję o refaktoryzację naszego kodu, wygenerowanie testów API w Postmanie za pomocą interfejsu wiersza poleceń (CLI) oraz o stworzenie zapytań SQL zgodnie z naszymi wytycznymi.

Następny moduł to „Analiza i modyfikowanie kodu„. Ten moduł pokaże, jak ChatGPT radzi sobie z analizą kodu, w jaki sposób sugeruje ulepszenia i czy faktycznie mają one znaczenie. Oprócz tego zobaczymy, jak AI generuje testy jednostkowe dla wskazanego komponentu i wyciąga konkretnych informacji z pliku PDF.

W module „Testy wydajnościowe” będziemy tworzyć testy wydajnościowe w programie JMeter, a ChatGPT będzie je tworzył za nas. Podamy mu odpowiednie endpointy, określimy warunki testów wydajnościowych i poprosimy o wygenerowanie kodu w formacie JMX, który będziemy mogli zaimportować i uruchomić w programie JMeter. Ponadto ChatGPT pomoże nam przygotować te testy do uruchomienia w kontenerze Dockera.

Dwa ostatnie moduły to podsumowanie naszej wspólnej nauki w ramach tego kursu. Przedostatni moduł, „Zadanie praktyczne„, będzie wymagał samodzielnej pracy i rozwiązania przeze mnie postawionego zadania. Rozwiązane zadanie będziesz mógł mi przesłać, po czym otrzymasz od nas feedback.

Ostatni moduł to test teoretyczny, składający się z 10 pytań związanych z tematyką ChatGPT. Zachęcam Cię do jego rozwiązania, ponieważ wiedza teoretyczna jest równie ważna jak praktyczna

Jakie zagadnienia zostaną poruszone w kursie?

 

  • Wiedzy teoretycznej z zakresu ChatGPT

  • Tworzyć dokumentację testową

  • Wykorzystać ChatGPT do pomocy w wyborze narzędzi

  • Tworzyć historyjki użytkownika

  • Tworzyć przypadki testowe

  • Generować scenariusze testowe

  • Tworzyć testy automatyczne

  • Refaktoryzować kod

  • Tworzyć testy API w postmanie przy użyciu AI

  • Konfigurować CLI dla testów

  • Generować zapytania SQL 

  • Generować pliki pozwalające uruchomić testy w Dockerze

  • Tworzyć testy jednostkowe

  • Wykonywać interakcje z plikami PDF i ChatemGPT

  • Tworzyć testy wydajnościowe w JMeter

Jeśli chcesz wyruszyć w wspólną przygodę z niezwykłym światem sztucznej inteligencji i Chatem GPT to serdecznie zapraszam Cię do zapisania się na ten kurs. Pamiętaj, że na każdym etapie kursu możesz liczyć na moją pomoc. A na końcu po jego przerobieniu będzie czekał na Ciebie specjalny Certyfikat. Gotowy na naukę? To do dzieła! 

Cena: 49zł 84,99zł

Kurs znajduje się na platformie Udemy

Kurs: „ChatGPT w testowaniu oprogramowania” znajduje się na platformie Udemy.  Jest to jedna z najpopularniejszych platform do tworzenia i publikowania kursów internetowych.  Oferuje takie możliwości jak:

Odpowiedzi na Twoje pytania

Praktyczny kurs testowania oprogramowania QA jest przeznaczony dla osób początkujących, które chcą rozpocząć swojąprzygodę z testowaniem oprogramowania lub chcą zdobyć pierwszą pracę jako tester oprogramowania. 

Jednak jeśli już znasz podstawy i/lub pracujesz jako tester oprogramowania to napewno znajdziesz także coś dla siebie. Dobrym wyborem może być kurs związany z automatyzacją lub z przeprowadzaniem testów wydajnościowych.

Wszystkie stworzone kursy są zamieszczane na platformie https://www.udemy.com/ 

Aktualne ceny dostępnych kursów testera oprogramowania mogą ulec zmianie w każdej chwilii w zależnośości czy portal udemy przeprowadza promocję. W każdym miesiącu jest przyznawana zniżka obniżająca cene kursu nawet o 40-50%.

Każdy kurs jest całościowo omawiany w pierwszym filmiku, który jest dostępny bezpłatnie dla wszystkich osób. Zwykle kursy są podzielone na moduły, w których szczegółowo omawiam każde narzędzie, program bądź wykładam teorię. 

W przypadku praktycznego kursu testowania oprogramowania QA, zacząłem od tesorii w której wyjaśniłem poziomy testów, typy testów, 7 zasad testowania oprogramowania. Następnie przeszedłem do praktycznych przykładów testowania manualnego. Wyjaśniłem obsługę postmana, jmeter’a, devtoolsów, SQL’a, system zarządzania błędami JIRA oraz TestLink.

Aby zapisać się na kurs testowania oprogramowania (automatyzacja, praktyczne testowanie QA  lub dowolnie inne) wystarczy, że zakupisz go na platformie Udemy. Następnie automatycznie otrzymasz dostęp do kursu i będziesz mógł zacząć go przerabiać od razu.

To zależy czy ukończysz kurs 🙂 Jeśli Ci się uda to oczywiście taki otrzymasz. Udemy po każdym zakończonym kursie specjalnie generuje takie certyfikaty. Może okazać się przydatny w szczególności gdy szukasz pracy jako tester oprogramowania.

Kim jestem?

Nazywam się Rafał Podraza. Swoją przygodę z tworzeniem stron i aplikacji internetowych zacząłem w wieku 12 lat, gdzie stworzyłem swoją pierwszą stronę internetową, na której znajdowały się gry przeglądarkowe oraz chat.  Zawodowo od kilku lat pracuje jako QA i zajmuje się testowaniem i automatyzacją różnych systemów informatycznych głównie aplikacji webowych oraz mobilnych.