Kurs Tester Oprogramowania

Praktyczny kurs testowania oprogramowania

Praktyczny kurs testowania oprogramowania jest dedykowany osobom, które chcą stać się testerem oprogramowania. W kursie uczymy się podstaw i narzędzi, które są wykorzystywane w codziennej pracy.

Współpraca z:

Co zawiera kurs?

Jeśli jesteś osobą początkującą w dziedzinie testowania oprogramowania i chcesz pracować jako tester oprogramowania to ten kurs jest dla Ciebie! W kuresie uczymy się podstaw, które przydatne będą w pracy testera manualnego. Poznamy różne narzędzia, teorię i w praktyce przetestujemy aplikację.

Plan kursu

  1. W pierwszej kolejności pobierzemy i nauczymy się korzystać z programów takich jak PicPick oraz ShareX. Są to programy bez których tester nie może żyć. Pozwalają na robienie screenshotów poszczególnym komponentom które nie działają w aplikację oraz pozwalają nagrywać filmik z reprodukcją problemu.
  2. Następnie pobierzemy najważniejsze przeglądarki internetowe takie jak: Google Chrome, Firefox, Firefox Developer, Opera oraz Edge. Dodatkowo omówimy zagadnienie związane z Devtoolsami oraz pokaże wam w praktyce jak korzystać z DevToolsów. A nawet wywołamy błąd krytyczny w serwisie wierualnej polski 🙂
  3. W module trzecim zainstalujemy Testlinka, napiszemy swój pierwszy plan testów oraz stworzymy przypadki testowe, które następnie wykonamy.
  4. W kolejnym kroku zainstalujemy wtyczki przeglądarkowe, które ułatwiają pracę testera. Będą to między innymi: Pixelperfect, Json Viewer, Color picker.
  5. Nauczymy się korzystaćz oprogramowania Jira, w którym stworzymy nowy projekt, skonfigurujemy go dodając nowe tabele, statusy, zgłoszenia z błędami oraz user story. Dodatkowo omówimy podstawowe flow w jirze oraz dowiemy się co to jest backlog oraz sprint.
  6. Utworzymy nowe konto w platformie Browserstack , która daje ogromne możliwości i ułatwia testowanie aplikacji webowych. Dzięki niej będziemy mogli otworzyć stronę na takich urządzeniach jak iphone, macbook, ipad itp.
  7. Przejdziemy do lekcji związanej z API. Przedstawię Ci co to jest takiego API i gdzie się je wykorzystuje. Kolejno zainstalujemy narzędzie Postman i pokaże w praktyce jak powinno się testować API – GET, POST, PUT, DELETE oraz jak wysłać requesta wymagającego wcześniejszej autoryzacji (token).
  8. Ponad 2-godzinny moduł jaki przygotowałem jest związany z praktycznym testowaniem aplikacji. Weźmiemy na warsztat aplikację, którą od deski do deski przetestujemy. Wszystkie wykryte błędy będziemy na bieżąco raportować w Jirze. 
  9. Poruszymy temat związany z automatyzacją testów. Pokaże jak za pomocą języka typescript oraz webdriverio zaimplementować skrypt testów automatycznych. Zachaczymy także o narzędzie do CI/CD jakim jest Jenkins.
  10. W przedostatnim module dokładnie zajmiemy się omawianiem systemu kontroli wersji GIT oraz w praktyce zainstalujemy gita na nasz system. Będziemy mieli możliwość stworzyć nowe repozytorium, sklonować je, wprowadzić zmiany w kodzie a następnie zacommitować i spushować na odpowiedniego brancha, który stworzymy.
  11. Na zakończenie zajmiemy się dwoma niesamowitymi programiami jakimi są OWASP ZAP oraz Jmeter. Ten pierwszy (OWASP ZAP), służy do przeprowadzania skanów bezpieczeństwa a Jmeter do przeprowadzania testów wydajnościowych.

Cena: 49zł 84,99zł

Kurs znajduje się na platformie Udemy

Kurs: „praktyczny kurs testowania oprogramowania” znajduje się na platformie Udemy. Jest to najlepsze rozwiązanie. Daje możliwość dożywotniego dostępu do kursu, możliwość pobierania lekcji oraz oglądania na każdym urządzeniu.

Odpowiedzi na Twoje pytania

Praktyczny kurs testowania oprogramowania QA jest przeznaczony dla osób początkujących, które chcą rozpocząć swojąprzygodę z testowaniem oprogramowania lub chcą zdobyć pierwszą pracę jako tester oprogramowania. 

Jednak jeśli już znasz podstawy i/lub pracujesz jako tester oprogramowania to napewno znajdziesz także coś dla siebie. Dobrym wyborem może być kurs związany z automatyzacją lub z przeprowadzaniem testów wydajnościowych.

Wszystkie stworzone kursy są zamieszczane na platformie https://www.udemy.com/ 

Aktualne ceny dostępnych kursów testera oprogramowania mogą ulec zmianie w każdej chwilii w zależnośości czy portal udemy przeprowadza promocję. W każdym miesiącu jest przyznawana zniżka obniżająca cene kursu nawet o 40-50%.

Każdy kurs jest całościowo omawiany w pierwszym filmiku, który jest dostępny bezpłatnie dla wszystkich osób. Zwykle kursy są podzielone na moduły, w których szczegółowo omawiam każde narzędzie, program bądź wykładam teorię. 

W przypadku praktycznego kursu testowania oprogramowania QA, zacząłem od tesorii w której wyjaśniłem poziomy testów, typy testów, 7 zasad testowania oprogramowania. Następnie przeszedłem do praktycznych przykładów testowania manualnego. Wyjaśniłem obsługę postmana, jmeter’a, devtoolsów, SQL’a, system zarządzania błędami JIRA oraz TestLink.

Aby zapisać się na kurs testowania oprogramowania (automatyzacja, praktyczne testowanie QA  lub dowolnie inne) wystarczy, że zakupisz go na platformie Udemy. Następnie automatycznie otrzymasz dostęp do kursu i będziesz mógł zacząć go przerabiać od razu.

To zależy czy ukończysz kurs 🙂 Jeśli Ci się uda to oczywiście taki otrzymasz. Udemy po każdym zakończonym kursie specjalnie generuje takie certyfikaty. Może okazać się przydatny w szczególności gdy szukasz pracy jako tester oprogramowania.

Kim jestem?

Nazywam się Rafał Podraza. Swoją przygodę z tworzeniem stron i aplikacji internetowych zacząłem w wieku 12 lat, gdzie stworzyłem swoją pierwszą stronę internetową, na której znajdowały się gry przeglądarkowe oraz chat.  Zawodowo od kilku lat pracuje jako QA i zajmuje się testowaniem i automatyzacją różnych systemów informatycznych głównie aplikacji webowych oraz mobilnych.